תאילנד
תרבות בתאילנד אומנות בתאילנד טבע בתאילנד בילויים בתאילנד

תאילנד>מידע שימושי

אזורים בתאילנד
טיסות זולות לתאילנד
צפון תאילנד
מרכז תאילנד
דרום תאילנד
בנגקוק
מידע על תאילנד
לאן לטייל
תחבורה
אוכל ובילויים
קניות
תרבות ומורשת
תאילנד בהרכב משפחתי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיאקלים
טלפונים חשובים
תעודת זהות
לשכת התיירות
שיחון תאילנדי
בתי מרקחת
החזר מע"מ
חופש מאורגן בתאילנד
לגלות את בנגקוק
מוניות מהשדה
מיקוח וממכר
מס נמל
מקרי חירום
פיתוח תמונות
רובע פטפונג
שדה התעופה של בנגקוק
תשר - טיפים
מהו, לדעתך, הבילוי האולטימטיבי בתאילנד?
בטן גב באיים של תאילנד
Shoping Shoping Shoping
קרחנה במסיבות ה- Full moon
עיסוי תאילנדי מפנק

תעודת זהות

תעודת זהותשפה: השפה המדוברת היא תאילנדית. זוהי שפה קשה לקריאה, ובמידה מסויימת גם לדיבור, לתיירים שאינם מורגלים בה. ברוב אזורי התיירות והעסקים דוברים גם אנגלית. חלק מהשילוט נעשה גם הוא באנגלית.

כסף: המטבע הוא הבאט, שכל יחידה ממנו מכילה 100 סטנג. מטבעות: 25 ו- 50 סטנג, 1, 5 ו- 10 באט. שטרות: 10, 20, 50 100, 500 ו- 1,000 באט. המשבר הכלכלי באסיה כולל בתוכו גם את תאילנד, דבר הבא לידי ביטוי בשינויים תכופים בשער המטבע ובהוזלת המחירים. ניתן להחליף כסף בבנקים, משרדי החלפת כסף ובמלונות, בהם ניתן להחליף כסף 24 שעות ביממה אך השער פחות טוב. בבנקים ומשרדי החלפת הכסף ניתן לקבל מזומן ע"י הצגת כרטיס אשראי, וברוב הבנקים יש כספומטים (יש להיזהר מזייפני כרטיסים).

מזג אויר: אקלים חם ולח במשך רוב השנה (לחות גבוהה מאי - אוקטובר). החודשים הגשומים הם ספטמבר - אוקטובר. חודשי התיירות הם אוקטובר - מרץ.

בריאות: למגיעים מאיזור נגוע בקדחת צהובה נדרש מסמך המעיד שעברו חיסון. מעבר לכך לא נדרשים חיסונים, אך מומלץ להתייעץ עם רופא לפני הנסיעה. זן חדש של כולרה, העמיד בפני החיסון הקיים, ישנו בחלקים מסויימים. חיסון נגד צהבת מומלץ במידה ויש כוונה להגיע לאזורים נוספים מחוץ לבנגקוק. מלריה וקדחת דנגה בתכשיר דוחה יתושים ולהגן על העור. קלקולי קיבה גם הם שכיחים, בעיקר בתחילת הטיול. מיברז אינם בטוחים לשתיה בכל המקרים ועדיף לשתות מיים מינרליים (או מורתחים). בדוכני האוכל ברחוב ובחלק מהמסעדות הזולות אין תמיד הקפדה על על היגיינה בהכנת ושמירת האוכל, כך שמומלץ להיזהר ולהימנע מאוכל מוכן מראש. תרופות ניתן להשיג בבתי במרקחת. איידס נפוץ מאד בתאילנד ויש לנקוט את כל אמצעי הזהירות הדרושים. בתי חולים המחזיקים חדרי מיון פתוחים 24 שעות ביממה וצוות דובר אנגלית:St. Louis Hospital, Bangkok Christian Hopital. Bamrungrade Hospital

טלפונים ותקשורת: הקידומת של תאילנד היא 66 ושל בנגקוק 02. בשיחות מחו"ל ושיחות בתוך בנגקוק יש להשמיט את ה- 0. לעזרת מרכזנית יש לחייג 13. בחלק מהטלפונים הציבוריים ניתן לבצע שיחות בינ"ל. שרותי הטלפון במלונות יקרים מאד. ממשרדי Telecom Annex (סניף הדואר הראשי) ניתן לבצע שיחות טלפון בעלות זולה 24 שעות ביממה. בסניף הדואר הראשי, Charoen Krung rd 1156, ניתן לשלוח ולקבל חבילות. חבילות ומשלוחים ניתן לבצע באמצעות TNT, DHL ופדרל אקספרס. ישנם מספר עיתונים מקומיים באנגלית (The Nation Bangkok Post) ועיתונים מחו"ל, כמו הניו יורק טיימס, הרלד טריביון ועוד, אפשר למצוא בדוכני העיתונים ובמלונות. מידע על מקומות בידור ואירועים אפשר למצוא במוסף הבידור של הבנגקוק פוסט או בבנגקוק מטרו היוצא מדי חודש.

חשמל:
Volts \ 60 Cycles AC 220

מיסים:
מע"מ בסך %10 קיים במלונות, חנויות גדולות ועוד. בעת היציאה מתאילנד יש לשלם מס בסך 500 באט. חלק מהמלונות והמסעדות מוסיפים דמי שירות לחשבון.

פשע: יש להקפיד על מספר כללי זהירות: אין להסתובב ברחובות צדדיים וחשוכים לאחר רדת הלילה, יש לנעול דברי ערך בכספת במלון, לא ללבוש תכשיטים יקרים בעת הליכה ברחוב ולא לשאת סכומי כסף גדולים, להשגיח היטב על ארנקים ולהחזיקם צמוד לגוף (בעיקר במקומות הומי אדם). שמרו היטב על כרטיסי האשראי מאחר ויש תעשיה של זיוף וגניבת כרטיסים. מומלץ להתייעץ עם צוות המלון לגבי בטיחותם של אזורים מסויימים. עצם היותך תייר מגבירה את הבולטות שלך ודברים הנראים מקובלים יחשבו כעבירה לגביך, כך שיש להקפיד על חוקי המקום. הזנות רווחת בבגקוק, אך כאמור כך גם מחלות מין. יש התעלם מאנשים המבקשים למכור סמים ברחוב. יש לסרב למי שמציע לכם דבר מאכל או משקה (יתכן ומהול בהם סם). אין לשתף פעולה עם שוטרים הנטפלים אליך ללא כל סיבה (לא להיכנס לרכבם, להסכים להראות דרכון רק בתחנת המשטרה הקרובה). ישנה משטרת תיירים אליה ניתן לפנות במקרה של בעיה (טל: 1699), או לחייג למשטרה 191. בבעיות חמורות יותר מומלץ לפנות לשגרירות.

תחבורה: ישנם מספר סוגי אוטובוסים: אוטובוסים פרטיים (יקרים יותר) - אין נסיעה בעמידה ויש מיזוג דרך קבע, לעומתם אוטובוסים ציבוריים שהם צפופים יותר, לא תמיד ממוזגים ומסלוליהם משתנים בקביעות. התשלום בעת העליה לאוטובוס (יש להכין סכום מדוייק). היעדים כתובים בתאילנדית, כך שמומלץ לרשום את שם היעד לפני היציאה כדי לוודא שאכן תגיעו למקום הרצוי. מוניות ניתן לעצור ברחוב או להזמין טלפונית. יש לוודא שהמונה פועל (במידה ולא יש לסכם על מחיר מראש). גם כאן כדאי לכתוב מראש את שם היעד בתאילנדית. מוניות מים (סירות המשמשות לנסיעה בנהר ובתעלות) הינן זולות ויעילות למדי. תוק תוק הוא מעין שילוב של אופנוע וריקשה. יש לסכם מחיר מראש (יקר יותר ממוניות). ישנם גם קטנועים המשמשים כמוניות. זוהי דרך מצויינת לעקוף את הפקקים, אך מסוכנת למדי וכמובן יש להתמקח על המחיר. נהיגה בעיר אינה מומלצת בגלל הפקקים, איכות הכבישים הירודה והשילוט, שלא כולו נעשה באנגלית. הלחות, החום והנהגים מקשים על ההליכה בעיר.

שעות עסקים:
בנקים: שני - שישי 9:30-15:30. משרדים: שני - שישי 8:30-16:30. חנויות: 8:00-20:00.

לבוש ומנהגים:
הלבוש המקובל לאנשי עסקים הוא חליפות. מעבר לשעות העבודה מזג האויר הוא הגורם המכריע בבחירת הלבוש. כדאי להביא בגדים מחומרים טבעיים ולא סנטתיים ולא להתלבש באופן חושפני מדי (כתפיים מכוסות וכד'). יש לכבד אתרים דתיים (להסיר נעליים בכניסה למקדש) ואנשי דת. הימנעו משיחה על בית המלוכה. יש לשמור על סבלנות ואין להתפרץ. בעת פגישה ניתן ללחוץ יד, או במידה וקודמתם באופן הברכה המסורתי, להחזיר באותה מחווה. הראש הוא חלק הגוף הנחשב ביותר (לכן אין לגעת בו) לעומת כפות הרגליים, שהן הנחותות ביותר. טיפים אינם חובה, אולם נהוג לתת טיפ לנהגי מוניות. במלונות ומסעדות דמי השירות כלולים לעיתים בחשבון.

שדה התעופה:
שדה התעופה הבינלאומי החדש של בנגקוק, SUVARNABHUMI AIRPORT, נפתח בתאריך 27 בספטמבר 2006.
אתר אינטרנט: www.airportthai.co.th

נציגות בישראל:
כתובת: תאילנד הירקון 144, ת"א 63451
טלפון: 03-5244277-8

נציגות מסחרית נציגות ישראלית / Embassy of Israel
כתובת: 75 Soi Wattana Sukhumvit Rd. Soi 19 Bangkok 10110
טלפון: 260-4854-9 (66.2+)
פקס: 260-4865 (66.2+)
אתר אינטרנט: isrtrade@dircon.co.uk

מידע נוסף:
Ratchadapisek rd. Tourist Authority Of Thailand, 202 Le Concorde Building

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

מידע שימושי

אקלים
שינוי מזג האוויר ...
לכתבה המלאה >>
טלפונים חשובים
מספרי טלפונים שימושיים בתאילנד ...
לכתבה המלאה >>
לשכת התיירות
דרכי התקשרות ללשכות תיירות בארץ ובעולם ...
לכתבה המלאה >>
שיחון תאילנדי
שיחון תאילנדי עברי - כל מה שתייר מצוי זקוק לו על מנת לתקשר ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה